Založiť novú webovú stránku alebo e-shopChcem nový web
 

Východoslovenský kotrmeliak

Aktuálne oznamy

 

Skončil október a pomaly už nie je počasie na preteky. Preto prepokladám, že s pretekmi sme v tomto roku skončili. I napriek tomu chcem vyzvať všetkých členov klubu, ktorí majú záujem o preteky aby si určili termín pretekov a ohlásili to telefonicky mne, alebo členovi výboru klubu. 

Je potrebné sa v terajšej dobe sústrediť na posledné výstavy, najmä na CV Nitra a porovnať exteriér našich holubov. 

                                                                                    MVDr. Jozef Tirpák, predseda klubu

 

Máme za sebou preteky birminghamských kotrmeliakov v Kamienke č. 254 u Juraja Heržáka. Jeden kŕdeľ predviedla jeho dcéra Timea. Predviedla 5 BK rozličných farieb. Lietali dlho a so slušným akrobatickým výkonom. Pretek sme skončili po uplynutí limitu. Získala na nic 286 bodov, čo je zatiaľ v BK v tomto roku najlepší výkon. Aj Juraj lietal s BK rozličných farieb, ale jeho výkon bol na úrovni 177 bodov, čiže veľmi slušný. Počasie bolo chladné s drobným mrholením.

Prosím všetkých záujemcov o pretekanie, aby sa prihlásili na mojej adrese, telefonicky, alebo na mail. Pretekanie s výletkami v lete je podstatnejšie výhodnejšie ako v jeseni, kedy je počasie už pomerne nestále. Teším sa na účasť

                                                                                        MVDr. Jozef Tirpák  predseda klubu 

 

Máme ďalšiu žiadosť o preteky.  Dňa 13.8. 2017 budú preteky birminghamských kotrmeliakov v Kamienke č. 254 u Juraja Heržáka. Prihlásil k pretekom dva kŕdle. Začíname o 07,00 hod. samozrejme v prípade dobrého počasia. V prípade dažďa nepretekáme. Prosím všetkých záujemcov o pretekanie, aby sa prihlásili na mojej adrese, telefonicky, alebo na mail. Pretekanie s výletkami v lete je podstatnejšie výhodnejšie ako v jeseni, kedy je počasie nestále. Teším sa na účasť. 

 

                                                                                                              MVDr. Jozef Tirpák, predseda KCHVK 

 

Všetkým chovateľom kotrmeliakov oznamujem, že dňa 6.8. 2017 budú preteky birminghamských a východoslovenských kotrmeliakov v Prešove na adrese 17. Novembra č.70, samozrejme v prípade dobrého počasia. Začíname kvôli vysokým teplotám už o 06,00 hod. Predvedené bude jeden kŕdeľ BK a ak sa nezvýši teplota nad 20 °C odlietame aspoň jeden kŕdeľ VK. V prípade dažďa nepretekáme. Prosím všetkých záujemcov o pretekanie, aby sa prihlásili na mojej adrese, telefonicky, alebo na mail. Pretekanie v lete je podstatnejšie výhodnejšie ako v jeseni. Teším sa na účasť. 

                                                                                                              MVDr. Jozef Tirpák, predseda KCHVK 

 
 
 
Máme odlietané prvé preteky. Dňa 23.7. 2017 MVDr. J. Koreň pretekal s dvoma kŕdľami birmingenských kotrmeliakov a MVDr. Jozef Tirpák s jedným kŕdľom Východoslovenských kotrmeliakov. Verím, že výborný zážitok mali aj prítomní František Železník, Stanislav Vavrek, Matej Beňa a Juraj Doža. Výkony nebudem uvádzať, aj keď sú už zápisy o pretekoch vypísané a podpísané, aby som neovplyvňoval ďalších chovateľov. Lietali sme za polojasného počasia jemného vánku a teploty asi 18 - 23 °C. Večer pred pretekmi ešte popršalo, čo zlepšilo kvalitu ovzdušia.  
Pozývam všetkých členov klubu, aby sa zapojili do pretekov kotrmeliakov čím skôr, lebo prvé mláďatá už začínajú preperovať 4. letku a potom sa znižuje výkon kŕdľa.   
 
                                                                                                    MVDr. Jozef Tirpák, predseda klubu  
 

Všetkým chovateľom kotrmeliakov oznamujem, že dňa 23.7. 2017 budú prvé preteky birminghamských a východoslovenských kotrmeliakov v Prešove na adrese 17. Novembra č.70, samozrejme v prípade dobrého počasia. Začíname kvôli vysokým teplotám už o 06,00 hod. Predvedené budú dva kŕdle BK a ak sa nezvýši teplota nad 20 °C odlietame aspoň jeden kŕdeľ VK. V prípade dažďa nepretekáme. Prosím všetkých záujemcov o pretekanie, aby sa prihlásili na mojej adrese, telefonicky, alebo na mail. Pretekanie v lete je podstatnejšie výhodnejšie ako v jeseni. Teším sa na účasť. 

                                                                                                              MVDr. Jozef Tirpák, predseda KCHVK 

 
 
Oznamujem všetkých členom Klubu východoslovenských kotrmeliakov a ostatných kotrmeliakov orientálneho pôvodu, aj všetkým záujemcom o členstvo v klube, že Výročná členská schôdza za rok 2016 sa uskutoční dňa 21.5.2017  so začiatkom o 09,30 hod. u MVDr. Jozefa Koreňa na Nerešoch - Mirkovciach, okr. Prešov. Každému členovi boli pozvánky zaslané na známu adresu 28.4. 2017. Schôdzu budeme mať vonku pri ohni, takže tomu prispôsobte oblečenie. Vyhodnotíme preteky, výstavnú činnosť, plán do tohto roku a ďalšie organizačne potrebné záležitosti.  Srdečne sa teším na toto stretnutie.  
 
                                                                                    MVDr Jozef Tirpák, predseda KCHVK
 
 
 
Pozdravujem všetkých chovateľov VK a ostatných plemien holubov zhromaždených v našom klube i tých, ktorí nie sú členmi. Môžu sa nimi stať, ak pošlú vyplnenú prihlášku na adresu predsedu klubu MVDr. Tirpáka. Pomaly začíname chovateľský rok a preto je potrebné sa pomaly pripraviť aj schôdzu klubu. Pdľa záverov poslednej schôdze, najbližšia schôdza by mala uskutočniť u priateľa MVDr. Jozefa Koreňa na Nerešoch Mirkovciach, okr. Prešov. Termín zatiaľ nie je stanovený ale predpokladám, že niekedy v mesiaci máj 2017. Tam radi privítame aj záujemcov o členstvo.
 
                                                                                           MVDr Jozef Tirpák, predseda KCHVK

 

Európske výstavy budú v nasledovnom poradí:
 
29. Európska výstva bude v termíne 9. -11.11. 2018 v meste Hermig v Dánsku  
30. Európska výstva bude v termíne 3. - 5. 12. 2021 v meste Lipsko v Nemecku
31. Európska výstva bude v Rakúsku
32. Európska výstva bude v Holandsku
33. Európska výstva bude v Českej republike     
 
 
 
 
Prihlášky zasielajte na adresu predsedu klubu, teda  tirpak.mvdr@centrum.sk
 
 
 
 
    
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist