Založiť novú webovú stránku alebo e-shopChcem nový web
 

Východoslovenský kotrmeliak

Aktuálne oznamy

 

Všetkým členom Klubu východoslovenských kotrmeliakov a ostatných kotrmeliakov orientálneho pôvodu aj ostatným chovateľom našich plemien, prajem príjemné prežitie vianočných sviatkov, veľa pohody v rodinnom kruhu a do nového roka veľa zdravia, šťastia, rodinnej pohody a hlavne veľa chovateľských úspechov.  

                                                                                         MVDr. Jozef Tirpák, predseda  klubu      

 

Dnešného dňa 14.10. 2018 odlietali asi posledné tri kŕdle Vk v našom klube. Neboli to najlepšie výkony, ale všetky tri kŕdle  sa kvalifikovali, žiaden nebol diskvalifikovaný. Zúčastnili sa viacerí významní chovatelia holubov napr. Boris Bocko, Ing. Peter Kolenič, Ing. Marián Macko, aj členov klubu MVDr. Jozef Koreň, František Železník, Matej beňa, či Jozef karabáš. Ak ešte chce niekto využiť pekné počasie k pretekaniu, nech sa výboru čím skôr ozve a oznámi termín pretekania. 

                                                                               MVDr. Jozef Tirpák, predseda  klubu        

 

 

Dňa 14.10. 2018 budú v Prešove na ul. 17. Novembra č. 70 preteky Východoslovenských kotrmeliakov. Predstavia sa 3 kŕdle. Preteky v prípade vhodného počasia sa začínajú v čase o 07,30 hod. Pozývame všetkých členov Klubu východoslovenských kotrmeliakov a ostatných kotrmeliakov orientálneho pôvodu, ale aj nečlenov  na tieto preteky.

Každý, kto má záujem o pretekanie kotrmeliakov v tomto roku nech si pripraví kotrmneliaky na preteky, vyberie termín a tento oznámi výboru klubu, alebo mne, aby sme mohli zabezpečiť ich hladký priebeh. 

                                                                                  MVDr. Jozef Tirpák, predseda  klubu        

 

 

 

Dňa 24.6. 2018 budú v Prešove na ul. 17. Novembra č. 70 preteky Východoslovenských kotrmeliakov MVDr. Tirpáka  a Birminghamské kotrmeliaky MVDr. J. Koreňa. Preteky v prípade vhodného počasia sa začínajú v čase o 06,00 hod. Pozývame všetkých členov Klubu východoslovenských kotrmeliakov a ostatných kotrmeliakov orientálneho pôvodu, ale aj nečlenov  na tieto preteky.

Každý, kto má záujem o pretekanie kotrmeliakov nech si pripraví kotrmneliaky na preteky, vyberie termín a tento oznámi výboru klubu, alebo mne, aby sme mohli zabezpečiť ich hladký priebeh. 

                                                                                  MVDr. Jozef Tirpák, predseda  klubu        

 

Dnešného dňa sme obdržali maľbu Východoslovenského kotrmeliaka od pani Demeterovej, ktorej týmto veľmi pekne ďakujeme. Je to oficiálna kresba vytvorená po konzultáciách v našom klube a korekciách po obdržaní prvého návrhu. Je umiestnená na tejto stránke v časti fotogaléria. Pri kresbe sme vychádzali z troch rôznych fotografií Vk  a z nich vznikla táto olejomaľba.  Bude prezentovaná aj  v odbornej tlači. 

Všetkým chovateľom Vk i ostatných kotrmeliakov, prajem v tejto sezóne veľa úspechov a upriamujem ich pozornosť na blížiacu sa pretekársku sezónu. Nezabudnime ani na výstavnícku činnosť, najmä na Európsku výstavu v dánskom Hermingu 9. - 11. 11. 2018.  

                                                                                                      MVDr. Jozef Tirpák, predseda klubu

 

 

urópske výstavy budú v nasledovnom poradí:

 
29. Európska výstva bude v termíne 9. -11.11. 2018 v meste Herming v Dánsku  
30. Európska výstva bude v termíne 3. - 5. 12. 2021 v meste Lipsko v Nemecku
31. Európska výstva bude v Rakúsku
32. Európska výstva bude v Holandsku
33. Európska výstva bude v Českej republike     
 
 
 
 
Prihlášky do nášho klubu zasielajte na adresu predsedu klubu, teda  tirpak.mvdr@gmail.com
 
 
 
 
    
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist